Політика

РФ може напасти на Україну з Азовського моря – WP

Азовське море

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у коментарі The Washington Post, що з погляду безпеки на Азовському морі домінує Росія.

Міністр закордонних справ України заявив, що Росія диктує ситуацію із безпекою в Азовському морі. Американська розвідка не відкидає, що напад Росії на Україну може початися з Азовського моря. Про це повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що незважаючи на всю увагу міжнародного співтовариства, що приділяється накопиченню військ Росії на сухопутних кордонах України, якщо вторгнення почнеться з моря, українські сили значною мірою будуть безсилі і не зможуть юридично вжити будь-яких заходів доти, доки перший російський солдат не ступить на сушу.

Читайте також:  Україна зараз не веде безпосередню підготовку до агресії РФ - Данілов

Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, з погляду безпеки на Азовському морі домінує Росія.

“У нинішніх обставинах, звичайно, Росія диктує ситуацію в Азові і в основному використовує її як театр військових дій”, – зазначив глава МЗС – “А у разі війни вони активно використовуватимуть це для тиску на наші південні міста на Азовському узбережжі”.

Сьогодні є підстави вважати, що берег Азовського моря становить для Росії значну стратегічну та економічну цінність. Захоплення берега Азова дозволить Росії з’єднатися суходолом з Кримом, а також дозволить взяти під контроль портові міста Маріуполь та Бердянськ, пише видання.