Технології

Блокувальники реклами в Chrome незабаром будуть майже марними. І ось чому

Manifest V3

З 2018 року Google планує перейти на Manifest V3-нову платформу розширень. У бета-версіях браузера вона вже включена. Однак розробники доповнень не раді прийдешнім змінам. Користувачам нововведення, швидше за все, теж не сподобаються.

Суть Manifest V3

Manifest визначає набір функцій, які можуть використовувати розширення в Chrome. V3-третя версія стандарту. Вона помітно відрізняється від Manifest V2, який з’явився в 2012-му.

Основні зміни:

  • на зміну фоновим сторінкам прийдуть Service Workers;
  • модифікації мережевих запитів будуть оброблятися не за допомогою webRequest API, а за рахунок declarativeNetRequest API;
  • розширення не зможуть виконувати JavaScript-код, розміщений віддалено.
Читайте також:  Чутка: Samsung Galaxy S22 не буде занадто дорогим

У “корпорації добра” вважають, що поліпшення підвищать продуктивність, конфіденційність і безпеку браузера. Але розробники вже незадоволені ініціативою IT-гіганта. Що обіцяють зміни?

Manifest V3

Чому розробники проти

Service Workers, на відміну від фонових сторінок, обмежені за часом дії. Розширення використовують ці інтерфейси для завдань у фоновому режимі. Однак якщо вони не будуть постійно працювати, то їх функціональність знизиться.

Також webRequest API дозволяє розширенням перехоплювати і змінювати мережеві запити-завдяки цьому працюють блокувальники реклами. Крім того, новий DECLARATIVENETREQUEST API передбачає заздалегідь визначені способи взаємодії із запитами. А значить, блокувальники не зможуть швидко закривати нові види банерів.

Читайте також:  Apple збирається відвантажити рекордну кількість iPhone

Через це втрачає сенс одне із заявлених переваг Manifest V3 — підвищення продуктивності. Сайти, рясно обвішані рекламою, споживають куди більше пам’яті, ніж очищені від банерів. Також запуск Service Workers зажадає ресурсів процесора. Проти Manifest V3 вже виступили розробники uBlock Origin, Ghostery, AdGuard, NoScript і TrackMeNot, а також некомерційний Фонд електронних рубежів.

Коли реліз?

Manifest V3 доступний як експеримент на Chrome 88 Beta. При цьому з 17 січня 2022 року доповнення з другою версією «маніфесту» перестануть публікувати в Chrome Web Store. А з січня 2023-го такі розширення вже не функціонуватимуть.

Manifest V3

Зміни торкнуться не тільки Chrome, але і браузери на Chromium, які використовують Chrome Web Store. Правда, деякі браузери тимчасово будуть підтримувати як webRequest, так і declarativeNetRequest.

Читайте також:  Google Pixel 6 Pro порівняли з iPhone 13 Pro Max у тесті на міцність [ВІДЕО]

Залишається сподіватися, що за час, що залишився Google встигне усунути недоліки Manifest V3.