Технології

Створено надефективну нейромережу для покращення фотографій

GFP-GAN

У Китаї розроблена нова нейромережа під назвою GFP-GAN від Tencent ARC Lab, що дозволяє поліпшити зображення низької якості і відновити пошкоджені фотографії. Творці стверджують, що вона може ефективно відновлювати обличчя на знімках і проводити поліпшення кольору.

«На відміну від попередніх методів, які намагаються відновити точні деталі обличчя або зберегти ідентичність особи, пропонована нами нейромережа GFP-GAN забезпечує хороший баланс реалістичності і точності з набагато меншою кількістю артефактів. Крім того, потужний генеративний інструмент для обличчя дозволяє нам одночасно виконувати відновлення і поліпшення кольору», — розповідають розробники нейромережі.

GFP-GAN

Вихідне зображення (зліва) і результати роботи різних нейромереж. Крайні праворуч створені за допомогою GFP-GAN

В ході тестування GFP-GAN показала хороші результати на тих зображеннях, де були незначні дефекти. На відміну від багатьох інших сервісів по обробці фото, він забезпечує однакову точність для різних об’єктів. Нейромережа навіть здатна точно розкрити чорно-білі знімки і істотно поліпшити фотографії вкрай низького дозволу.

Читайте також:  Революція Tecno у камерах Android-смартфонів: будуть рішення, як у iPhone

GFP-GAN

Втім, подібні нейромережі викликають дискусії серед користувачів. Прихильники цього методу вважають, що він розкриває нове художнє бачення і скорочує час для редагування зображень. Противники застосування ШІ вважають, що він створює штучну однорідність і спотворює реальність.