Статті

Процедура, яка стосується виділення земельної частки: що для цього потрібно

Земля

В Україні працює спеціальний закон, який уповноважений контролювати та регулювати акти виділення земельних частин, що у минулому могли відноситися до сільськогосподарських господарств, кооперативів, колективів та підприємств. Також законодавчий акт регулює обмін, розпорядження та експлуатацію таких земель.

Власники спеціальних сертифікатів, що затверджують право володіння земельними частинами, мають можливість виділення у натурі земельної частки (паю) у відповідному органі виконавчої влади. Рішення про це видаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, у межах території знаходження земельної ділянки.

Особи, які можуть мати право на земельну частку

Громадяни, які на законодавчому рівні можуть отримати у власність земельний пай, визначаються у законі України, що стосується цього питання:

● спадкоємці права на частку, що посвідчене спеціальним сертифікатом;

● громадяни та підприємства, право яких на пай є набутим;

● особи, евакуйовані у результаті Чорнобильської катастрофи, аварії на ЧАЕС;

● особи, що були членами колективних господарств, кооперативів, сільськогосподарських товариств та мають сертифікати та довідку на право виділення земельного паю, згідно із законом.

Як посвідчується право на земельну частку

Право на володіння та експлуатацію земельної ділянки, відповідно до законних підстав, підтверджується такими документами:

● сертифікат, що засвідчує правомірність дій щодо ділянки;

● свідоцтво, що описує право на спадкоємство;

● договори купівлі та продажу, дарування, обміну, які дійсні у поєднанні з сертифікатом на право розпорядження паями;

● судове рішення про призначення права володіння земельним паєм.

Головним документом, що стосується права на виділення паїв, є саме сертифікат. Він видається у районних або міських держадміністраціях у визначеному порядку, безоплатно, без збору адміністративних внесків.

Установи, що мають статус виконавчих у правовій системі України, повинні надати землевпорядним підприємствам усі необхідні документаційні файли та матеріали картографії чи геодезії, що стосуються процедури розподілу земельної частки у натурі.

Результатом виконання органами виконавчої влади призначення земельної ділянки є отримання рішення, що стосується процедури видачі паїв власникам. Правові результати особа-заявник може отримати власноруч або за допомогою поштових відправлень, якими будуть доставлені усі необхідні папери.

*На правах реклами