Технології

Новий стандарт HDMI 2.1a покращить відображення HDR-контенту

HDMI

Під час спеціальної конференції напередодні виставки CES 2022 організація HDMI Licensing Administrator анонсувала нову ревізію стандарту HDMI 2.1 — HDMI 2.1 a.

Одним з ключових змін стала підтримка технології Source-Based Tone Mapping (SBTM), що дозволяє поліпшити відображення HDR-контенту.

Впровадження технології SBTM має вирішити проблему, коли телевізори та монітори підтримують різні стандарти HDR і мають різні характеристики екранів. Її суть полягає в тому, щоб перенести частину обробки HDR-зображення з пристрою відображення на пристрій-джерело сигналу.

Читайте також:  Xiaomi випустила газовий водонагрівач для розумного будинку

HDMI 2.1a

Це має бути особливо корисним, коли на екрані одночасно відображається вміст у HDR та SDR-наприклад, при використанні функції “картинка в картинці” або при відображенні інтерфейсу користувача. Завдяки SBTM кожен тип контенту обробляється оптимальним чином окремо один від одного і в залежності від можливостей конкретного екрану.

Крім того, SBTM також дозволяє персональним комп’ютерам і ігровим консолям автоматично створювати оптимізований сигнал HDR, щоб максимально використовувати можливості HDR-дисплея без ручного налаштування пристрою-джерела.

В HDMI Licensing Administrator заявили, що багато існуючих пристроїв отримають підтримку технології SBTM з оновленням прошивки.