Авто

Американці навчилися запускати крилаті ракети з транспортних літаків

Rapid Dragon

Військово-повітряні сили Сполучених Штатів успішно провели бойові стрільби в Мексиканській затоці, використовуючи принципово нову систему запуску крилатих ракет Rapid Dragon.

Названа на честь китайських арбалетних катапульт Цзі Лун Чень (буквально “швидкі драконячі вози”), що використовувалися армією Сюань У в XI столітті, ця установка дозволяє розміщувати озброєння у відсіках транспортних літаків C-130J Super Hercules і C-17 Globemaster III. Основною ракетою, передбаченою для Rapid Dragon, є AGM-158B JASSM-ER класу «повітря-земля» з дальністю польоту близько тисячі кілометрів.

Читайте також:  Сотні нових Chevrolet Corvette відправлять під прес. І зробить це сам виробник

На думку командування U. S. Air Force, впровадження систем Rapid Dragon значно підвищить вогневу міць військово-повітряних сил країни в разі війни. Установка призначена для запуску крилатих боєголовок з військових транспортників і являє собою палету з декількома ракетами класу «повітря-земля». Кожна-з модулем управління і парашутами. Після скидання палета орієнтується носом вниз, ракети випадають з контейнерів, розкладають крила і спрямовуються до мети.

Координати вивантажуються в модуль управління прямо під час польоту, але їх можна змінити вже після скидання. Палети з шістьма контейнерами для боєголовок призначені для транспортника C — 130J Super Hercules, c дев’ятьма-для C-17 Globemaster III. Теоретично Rapid Dragon підійде і для запуску ударних безпілотників, але така можливість в даний час не реалізована.

Читайте також:  BMW "поділиться" платформою з виробником Iphone

Поки ж Rapid Dragon використовують для скидання крилатих ракет AGM-158B JASSM-ER. Це покращена модифікація базової AGM-158 зі збільшеними паливними баками, більш економічним турбореактивним двигуном Williams International F-107-WR-105 і проникаючою бойовою частиною WDU-42/B масою 450 кілограмів. Ракета здатна впроваджуватися в захищений повітряний простір, облітати ворожу оборону і вражати цілі на відстані понад тисячу кілометрів.