Наука

Вчені створили «невидимий» матеріал із напівпровідника

За комп'ютером

Дослідники з Китаю пропонують використовувати триоксид молібдену для заміни дорогих і складних у виробництві метаматеріалів. Ідея плаща-невидимки може здатися більше схожою на магію, ніж на науку, але дослідники наполегливо працюють над створенням пристроїв, які можуть розсіювати і згинати світло, роблячи об’єкт позаду них «невидимим».

Раніше такі пристрої намагалися зробити на основі метаматеріалів. Такі матеріали розроблені спеціально і володіють новими властивостями, що не зустрічаються в речовинах природного походження або в окремих частинках матеріалу. Але працювати з ними складно, тому було прийнято рішення використовувати триоксид молібдену.

Цей матеріал може стати відмінною платформою для управління потоками енергії завдяки його унікальним властивостям. Результати моделювання показали, що згорнуті в циліндр листи триоксиду молібдену замінять метаматеріали. Він вже демонструє майже ідеальну невидимість.

Так виглядає z-компонента магнітного поля Nanophotonics

Так виглядає z-компонента магнітного поля
Nanophotonics, De Gruyter

В останні десятиліття трансформаційна оптика стала вкрай популярна завдяки відкриттю факту про те, що шлях світла через суцільне середовище може бути викривлений. Отже, поведінкою світла при проходженні через матеріал можна маніпулювати. Правда, двовимірні матеріали для цього були використані вперше. Їх набагато простіше виробляти, та й в роботі вони зручніше.

Дослідження опубліковано в журналі De Gruyter “Нанофотоніка”