Технології

Ювілейна версія Chrome “зламає” деякі сайти. Google шукає рішення

Google Chrome

Напередодні релізу Google Chrome 100 експерти відзначили, що нововведення у свіжій версії браузера можуть привести до того, що деякі сайти просто перестануть в ньому відкриватися.

Зараз Google проводить власне дослідження проблеми і планує внести необхідні корективи в роботу Chrome безпосередньо до виходу оновленої версії.

За даними порталу Chromium Bug Tracker “під загрозою” знаходяться веб-ресурси, розроблені із застосуванням веб-конструктора Duda. Алгоритм визначення версії браузера Chrome на цій платформі, за словами IT-фахівців, просто не спрацює.

Читайте також:  ШІ навчився створювати трейлери до фільмів краще за кіностудії

У спеціальному Ключі запиту, який відправляється на сервер кожен раз, коли користувач оновлює сторінку або переходить на нову, зберігається код версії використовуваного браузера. У випадку з Chrome вона виглядає, наприклад, так: Chrome 96.0.4664.45. Проблема платформи Duda в тому, що вона розпізнає лише перші дві цифри версії, в зв’язку з чим Chrome 100 буде невірно інтерпретуватися платформою.

Іншими словами, сайт визначить клієнтський браузер як Chrome 10, при цьому Duda блокує будь-яку версію старше Chrome 40, яка була представлена ще в 2015 році. Щоб уникнути такого конфлікту версій Google розглядає варіант зміщення актуальної версії на другу позицію. Таким чином, актуальна збірка Chrome може отримати ідентифікатор на зразок 99.100.1245.65. Відповідний прапор вже доступний в бета-версії браузера.

Читайте також:  Новий пульт ДУ Samsung заряджається від роутера без дротів.

Подібна проблема була помічена і на британській платформі Yell Business, але в її випадку баг усунули самі розробники.