Авто

Geely та Renault можуть створити спільне підприємство

Renault i Geely

Найближчим часом Geely і Renault оголосять про розширення партнерства: За інформацією Automotive News Europe, компанії укладуть угоду про спільне виробництво китайських гібридних автомобілів в Південній Кореї і розглянуть можливість безмитного експорту машин в США. Інсайдери уточнюють, що Geely і Renault створять підприємство, якою займеться виробництвом і продажем підзаряджаються гібридів на «вольвовській» платформі CMA.

Про партнерство Geely і Renault стало відомо ще в серпні 2021 року. Тоді повідомлялося, що сторони підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співпрацю в області розробки гібридів, обмін технологіями і ресурсами. Із заяви, опублікованої тоді на глобальному сайті Geely, випливало, що партнери сконцентруються на «гібридних автомобілях на швидкозростаючих азіатських ринках».

Читайте також:  З'явилися зображення серійного турецького «ердоганомобіля»

Тепер же з’ясувалися нові подробиці співпраці китайської та французької сторін. Передбачається, що партнери розроблять нову модельну лінійку на платформі CMA, створеній Geely спільно з Volvo. Французи в свою чергу відповідатимуть за дизайн і маркетинг, а також нададуть завод Renault Samsung Motors в Пусані, де і буде організовано виробництво майбутніх гібридів.

Обидві компанії виявляться у виграші від створення сучасного підприємства: СП допоможе Renault закріпитися в азіатському регіоні, а Geely отримає можливість вийти на американський ринок, так як між Південної Кореї і США діє угода про вільну торгівлю.

Крім того, в Південній Кореї можуть локалізувати збірку автомобілів марки Lynk & Co, якою в рівних частках володіють Geely і Volvo. В основі моделей бренду лежить якраз платформа CMA.

Читайте також:  Renault озвучила терміни відмови від двигунів внутрішнього згоряння у Європі

Джерело: Automotive News Europe