Авто

Toyota зупинить виробництво нових автомобілів на невизначений термін

Toyota

Компанія Toyota планує в січні 2022 року припинити виробництво нових транспортних засобів на п’яти японських автозаводах. Скільки простоять конвеєри марки без роботи, поки точно невідомо.

Фахівці пов’язують зупинку підприємств з нестачею мікроелектронних комплектуючих, з якою весь останній рік стикаються більшість світових автовиробників. Вимушений простій неминуче призведе до дефіциту машин японського бренду в дилерських центрах.

За оцінками експертів, простий конвеєрів Toyota на п’яти японських автозаводах триватиме від двох днів до тижня. Зупинка виробництв призведе до зривів термінів випуску близько 20 000 нових транспортних засобів. Крім того, фахівці пророкують, що простий посприяє дефіциту автомобілів в дилерських центрах марки, а також до підвищення цін на модельний ряд.

Читайте також:  Toyota представила спортивний Hilux GR Sport для Європи

Представники Toyota заявили, що зупинка п’яти автозаводів не завадить планам компанії випустити в наступному фінансовому році близько дев’яти мільйонів автомобілів.

При цьому, чи позначиться зупинка конвеєрів для російського споживача, поки невідомо. За оцінками експертів, в листопаді 2020 року в нашій країні продали 7 606 машин японської марки, що на сім відсотків менше показників за аналогічний період минулого року.

Минулого тижня Skoda повідомила, що призупинить випуск нових машин на всіх Чеських автозаводах марки. Конвеєри компанії встануть з 23 грудня 2021 року по 10 січня 2022 року.

Джерело: Reuters