Авто

Першу партію пікапів GMC Hummer відправлено замовникам

Hummer EV

17 грудня на заводі Factory Zero в Детройті запустили серійне виробництво пікапів GMC Hummer – у церемонії взяв участь президент США Джо Байден. Через кілька днів вже зібрані машини почали відвантажувати клієнтам. Причому пікап з серійним номером 00001 ще навесні був проданий в ході аукціону Barrett-Jackson за 2,5 мільйона доларів, інші ж Хаммери доставлять замовникам, які встигли оформити попереднє замовлення в числі перших.

Серійна збірка стартувала з “вітальної” версії GMC Hummer Edition 1 вартістю 110 295 доларів. Такий пікап відрізняється від стандартного білим забарвленням, а також багатим набором оснащення: передбачені повнокероване шасі і пакет Extreme Off-road, що включає 18-дюймові диски з 35-дюймовими позашляховими шинами. Інтер’єр обмеженої серії виконаний в чорно-білій гамі з бронзовими декоративними вставками.

GMC Hummer приводить в рух тримоторна установка потужністю 1014 кінських сил, а на одному заряді батареї пікап проїжджає 563 кілометри. Розгін з місця до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) займає три секунди.

Підприємство Factory Zero – це колишній завод Detroit-Hamtramck, який був заснований ще в 1911 році компанією Dodge, а потім перейшов до концерну Chrysler. У 80-х завод закрили, після чого він був проданий General Motors. Наступні п’ять років майданчик активно перебудовували: старі цехи були зруйновані, а на їх місці зведені нові. З 1985 року на потужностях підприємства випускали моделі Cadillac, а потім Buick, Oldsmobile і Chevrolet.

Нова віха в історії заводу почалася в 2020 році: складальний майданчик закрили на модернізацію і переробили під випуск електромобілів на платформі Ultium — проект обійшовся американському концерну в 2,2 мільярда доларів.

Новий Factory Zero розрахований на виробництво 250 тисяч машин на рік, а штат співробітників в перспективі досягне 2200 чоловік.

Джерело: GMC