Суспільство

У ВООЗ розповіли, коли закінчиться пандемія

ВООЗ

Пандемія коронавірусної інфекції вже забрала життя понад 5,6 млн людей у всьому світі. Зараз хворіють на коронавірус – 22 863 377 осіб.

Команда Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що 2022 рік стане роком припинення пандемії, яка вже встигла забрати життя понад 5,6 млн людей у ​​всьому світі. Про це у понеділок, 20 грудня, повідомив Reuters.

Надії фахівці покладають на розробку вакцин другого та третього покоління, а також подальший розвиток протимікробних препаратів та інших інновацій у галузі медицини.

Читайте також:  Ілона Маска назвали людиною року за революцію на автомобільному ринку

“Ми сподіваємося, що це захворювання стане відносно легким і ми зможемо його легко лікувати”, – сказав на брифінгу головний експерт ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус зі свого боку заявив, що Китай, де коронавірус SARS-CoV-2 був вперше виявлений наприкінці 2019 року, повинен надати дані та інформацію, пов’язані з його походженням, щоб допомогти у подальшому реагуванні.

“Якщо ми зможемо звести передачу вірусу до мінімуму, то ми зможемо покласти край пандемії”, – заявив Тедрос.

Коментуючи ситуацію, що склалася на сьогоднішній день, з поширенням коронавірусу, в організації зазначили, що новий штам коронавірусу Омікрон поширюється швидше за інші варіанти хвороби.

Читайте також:  Два COVID-щеплення отримали понад 14 млн українців

“І ймовірніше, що люди, які щеплені або перехворіли, можуть знову заразитися”, – сказав голова ВООЗ.

Він також зазначив, що у 2021 році від COVID-19 у світі померли 3,3 млн осіб, що перевищує загальну кількість померлих минулого року від ВІЛ, малярії та туберкульозу разом узятих.