Технології

Дирижабль на водневому паливі зможе нести до 150 тонн вантажу

H2 Clipper

Стартап H2 Clipper презентував концепт нових водневих дирижаблів. Проект може стати альтернативою екологічно шкідливим літакам і кораблям, дозволяючи зробити вантажоперевезення повністю вуглецево нейтральними. Такі Дирижаблі зможуть нести в 8-10 разів більше вантажу, ніж звичайний літак.

За прогнозами розробників, кожен H2 Clipper зможе піднімати до 150 000 кілограмів вантажу, для якого буде доступно 7530 кубічних метрів простору. Швидкість апарату буде значно нижче, ніж у літака, і складе близько 282 км/ч.однак навіть такі показники дозволять йому пересуватися до 10 разів швидше, ніж вантажним кораблям.

Вартість транспортування вантажу буде в чотири рази дешевше, ніж у існуючих літаків. Дальність польоту може становити до 9656 кілометрів, що дозволить зв’язати будь-які дві точки на земній кулі лише з однією дозаправкою.

Читайте також:  Скільки Microsoft обійдуться EA, Take-Two або Ubisoft? Відповідає Джефф Кілі

H2 Clipper

Стартап розраховує створити повністю готову версію H2 Clipper до 2024 року, а до 2026-го ввести його в експлуатацію. При наявності істотного комерційного попиту до 2030-го планується запустити близько 100 таких дирижаблів.