Авто

Volvo відкриє новий центр досліджень та розробок акумуляторних батарей

Volvo

Спільний центр досліджень і розробок стане частиною програми інвестування 30 мільярдів шведських крон (3,3 мільярда доларів) в розробку і виробництво акумуляторів для електромобілів.

Завдяки відкриттю центру Volvo стане одним з небагатьох автовиробників, який займається повним циклом виготовлення батарей — від розробки до виробництва. У рамках партнерства Volvo і Northvolt підписали угоду про зобов’язання щодо створення спільного підприємства, що відповідає стандартам сталого розвитку.

Слідом за створенням Центру досліджень і розробок в Гетеборзі піде будівництво нового виробничого підприємства. На заводі будуть випускатися акумуляторні батареї наступного покоління, розроблені спеціально для використання в нових повністю електричних моделях брендів Volvo і Polestar.

Читайте також:  Hyundai покращить батареї електрокарів за допомогою квантових обчислень

Новий Центр досліджень і розробок буде розташований в безпосередній близькості від власних дослідницьких центрів Volvo і кампуса Northvolt Labs в шведському місті Вестерос. “Наше партнерство з Northvolt забезпечить поставку високоякісних, створюваних з урахуванням вимог сталого розвитку, акумуляторних батарей для нового покоління електромобілів Volvo”, – зазначив глава Volvo Хокан Самуельссон.

Потенційна річна виробнича потужність заводу становитиме 50 гігават-годин. Партнерство зосередить зусилля на розробці батарей, які змогли б забезпечити збільшення запасу ходу і скорочення часу зарядки.

“Volvo-чудовий партнер на шляху нарощування поставок акумуляторних батарей європейського виробництва з дуже низьким вуглецевим слідом, які оптимізовані на всіх етапах інтеграції в автомобіль для отримання максимальної продуктивності електромобілів нового покоління”, – сказав генеральний директор Northvolt Петер Карлссон.