Авто

На BMW подали до суду через конструкцію підстаканників

X7 © BMW

Окружний суд Каліфорнійського округу Оріндж отримав колективний позов від декількох власників кросовера BMW Х7, які поскаржилися на конструкцію підстаканників на центральному тунелі.

За словами позивачів, підстаканники «не призначені для склянок, наповнених рідиною», тобто мають конструктивний недолік, який не дозволяє використовувати їх за призначенням. Причому автори позову не виключають, що аналогічна проблема є і У інших моделей BMW.

Колективний позов з Каліфорнії стверджує, що підстаканникам в BMW X7 категорично не можна піддаватися впливу вологи — будь то пролитий напій або навіть конденсат на склянках. У скарзі зазначено, що вони не призначені власне для склянок, наповнених рідиною, хоча, здавалося б, саме для цього і потрібні підстаканники.

Читайте також:  Toyota витратить 1,3 млрд доларів на завод з виробництва акумуляторів для електрокарів

Справа в тому, що якраз під підстаканниками на центральному тунелі розташовані роз’єми джгута проводів подушок безпеки і, якщо в підсклянник проливається рідина, вона проникає в роз’єм і викликає замикання, в результаті якого подушки безпеки можуть ненавмисно спрацювати, наголошується в позові.

Позивачем є юридична компанія BrightK Consulting в особі Ованеса Маргаряна. Він запевняє, що через непродуману конструкцію підстаканника подушки безпеки виходять з ладу, якщо в підсклянник проливається рідина — наприклад, при різких маневрах, або якщо на склянці утворюється конденсат і стікає вниз.

У позові вказані кілька подібних випадків. Вартість заміни блоку SRS становить близько 2900 доларів і дилери BMW, зрозуміло, відмовляються виконувати ремонт в рамках гарантії, посилаючись на зовнішній вплив. В якості компенсації позивачі вимагають від BMW п’ять мільйонів доларів.