Суспільство

Світовий банк підтримав Україну новим кредитом

Світовий банк

Цією позикою організація підтримує ключові реформи в Україні в період пандемії, йдеться у повідомленні СБ.

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила “Другу позику на розробку політики відновлення економіки” для України у розмірі 300 мільйонів євро. Про це йдеться у релізі, опублікованому на сайті The World Bank.

“Ці кошти будуть використані для підтримки критичних для економічного відновлення та зростання країни реформ, а також для пом’якшення наслідків пандемії COVID-19”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  МОЗ оновило зони карантину

Цією позикою, як наголошується в релізі, Світовий банк підтримує ключові реформи в Україні:

  • демонополізацію економіки та зміцнення антикорупційних інституцій
  • розвиток ринку землі та кредитного ринку, включаючи розширення доступу до фінансування для дрібних фермерів
  • зміцнення системи соціального захисту для людей похилого віку для пом’якшення впливу пандемії COVID

“В умовах високого рівня вразливості економіки в Україні йде повільне та нестійке відновлення після потрясінь, спричинених епідемією коронавірусу. Ми сподіваємося, що ця позика забезпечить необхідну підтримку для тих реформ, які спрямовані на сприяння сильнішому та інклюзивнішому відновленню”, – зазначив регіональний директор СБ у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Читайте також:  У червоній зоні карантину дві області - МОЗ

Першу таку позику на суму 350 мільйонів доларів було затверджено у червні 2020 року для підтримки запуску земельної реформи в Україні, а також для допомоги у забезпеченні зростання аграрного сектору та інвестицій у сільське господарство та для найуразливіших верств населення в період економічного потрясіння, спричиненого пандемією.

Позика на політику розвитку є частиною посиленої підтримки Світового банку, спрямованої на подолання наслідків COVID-19 та доповнює схвалення додаткового фінансування у розмірі 150 мільйонів доларів для проекту “Екстренне реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”, затвердженого 10 грудня цього року.

Загалом від початку пандемії Світовий банк надав Україні 2,3 мільярда доларів для бюджетної підтримки та інвестиційних проектів. З 1992 року Світовий банк надав Україні кредити на 13 мільярдів доларів за 70 програм.