Суспільство

Кабмін схвалив законопроект, що дозволяє підвищити прожитковий мінімум удвічі

Кабінет Міністрів

Коли уряд внесе цей проект закону до Верховної Ради, не уточнюється.

Кабмін схвалив законопроект, який дозволить збільшити прожитковий мінімум. За попередніми підрахунками – до 4200 грн в місяць (зараз – 2027 грн.), повідомила прес-служба уряду. У Кабміні відзначають, що це дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників.

“Раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму додавало грошей не тільки тим, хто їх потребував. Підвищення автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг і т. д. Скасування цієї ієрархічної радянської системи дозволить нарешті розпочати справжню боротьбу з бідністю в Україні”, – зазначив прем’єр Олексій Гончарук.

Читайте також:  В Україні другий поспіль антирекорд щодо COVID-19

Коли уряд внесе цей проект закону до Верховної Ради, не уточнюється.

Нагадаємо, що в листопаді Окружний адмінсуд Києва визнав протиправними дії Кабміну щодо встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих споживчого кошика. Позов проти уряду подав правозахисник Станіслав Батрин.

Суд зобов’язав Кабмін встановити прожитковий мінімум відповідно до положень Законів ” Про прожитковий мінімум ” і “Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії”. Також суд визнав протиправними дії Кабміну щодо розробки та схвалення законопроекту про держбюджет на 2019 рік з порушенням порядку встановлення прожиткового мінімуму.

Крім того, сьогодні президент Володимир Зеленський підписав закон про держбюджет на 2020 рік. Прожитковий мінімум на січень-червень наступного року встановлено в розмірі 2027 грн, на липень-листопад – 2118 грн, а на грудень – 2189 грн.

Читайте також:  COVID-вакцинація розпочнеться вже взимку - МОЗ

Джерело: UBR