Технології

Автомобілі Honda допоможуть зробити дороги кращими [ВІДЕО]

Дорога

Якісне покриття дороги і правильна розмітка — запорука безпеки дорожнього руху. Нова пілотна програма Honda покликана допомогти дорожнім службам стежити за їх станом і здійснювати своєчасний ремонт. Для цього будуть використовуватися система навігації GPS і камери в автомобілях компанії.

Більшість сучасних автомобілів забезпечені бортовими комп’ютерами і численними допоміжними системами. Нова моніторингова програма використовує їх, щоб контролювати якість дороги і розмітки на ній.

Система буде привласнювати ділянкам дорожнього полотна різні кольори. Зелений і жовтий означають ідеальний і прийнятний стан дороги і якісну розмітку. Червоний маркер буде позначати місця, які потребують ремонту. Сірий-відсутність розмітки взагалі.

Читайте також:  Ціна GeForce RTX 3090 Ti розкрита європейським ритейлером. Вона величезна

Система працює наступним чином. Всі дорожні умови фіксуються за допомогою камер автомобіля та інших датчиків, що зіставляють ці дані з бортовим GPS. Це допомагає визначити точне місце розташування пошкодженої розмітки або дорожнього покриття.

Всі отримані дані завантажуються на захищений сервер дорожньої служби. Таким чином, влада може оперативно розуміти, які ділянки проїжджої частини потрібно відремонтувати або де нанести повторну розмітку в першу чергу.

Honda надалі планує розширити специфікації своєї системи, щоб дозволити автомобілям обмінюватися даними через мережі V2V (автомобіль-автомобіль). Це дасть можливість збирати ще більше даних і надавати оновлення в реальному часі.

Читайте також:  Навушники Apple AirPods врятували жінку від неминучої загибелі

Поки мова йде про розгортання програми тільки в США.