Економіка

НАК не зможе довго стримувати тарифи – Вітренко

Юрій Вітренко

Населенню газ продають у п’ять-шість разів нижче за ринкову вартість, компанія не зможе довго утримувати низькі ціни, каже Вітренко.

Нафтогаз не зможе довго стримувати зростання тарифів на газ для населення, якому його зараз продають по 8 гривень за кубометр за ринкової ціни 45 гривень. Про це в ефірі програми “Право на владу” заявив глава компанії Юрій Вітренко.

“Тоді буде серйозна розмова всередині країни з депутатами, які голосують за бюджет і визначають джерела та використання коштів, і з споживачами, з українцями. Ми дійсно разом сідатимемо і вирішуватимемо, як виживати”, – заявив Вітренко.

Читайте також:  НБУ спрогнозував зниження цін на газ у 2022 році

За його словами, потрібно, щоб комунальні підприємства “переходили з природного газу на біогаз”.

“Біогаз можна робити з відходів сільськогосподарського виробництва, з переробки сміття. Це треба робити. Україна може, як мінімум, 5 мільярдів кубометрів природного газу замінити на біогаз, потрібно збільшувати видобуток”, – вважає Вітренко.

Також глава Нафтогазу закликав українців заощаджувати. За його словами, якби споживання газу на душу населення було, як, наприклад, у Польщі, Україна могла б експортувати газ і не потребувала імпорту.

Він вважає, що потрібно навчити українців більш відповідально ставитися до споживання та почати впроваджувати в країні програму термомодернізації.

Читайте також:  ПП-2 можуть запустити без сертифікації - ЗМІ

Тим часом глава уряду сьогодні в черговий раз запевнив, що до кінця опалювального сезону тарифи не змінюватимуться.