Економіка

Милованов розповів, за яких умов курс долара впаде до 20 грн

Тимофій Милованов

Для цього, за словами міністра, потрібно залучити $ 10-20 млрд інвестицій.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов вважає фантастичним сценарій, при якому курс долара опуститься до 20 грн в 2020 році.

“Навряд. Я думаю, що це фантастика. У нас є жарт “фантастика на четвертому поверсі”, тобто в Міністерстві економіки. Ми можемо про таке фантазувати, але думаю, що 20 [грн/$] – це малоймовірно. Якщо до нас прийде дуже багато інвестицій… Ми розглядаємо два сценарії: $3 і $ 6 млрд інвестицій. Якщо до нас прийде $10-$20 [млрд], то, можливо, такий курс і буде”, – сказав Милованов в інтерв’ю DW.

Читайте також:  Резерви України за місяць скоротилися на 4% - НБУ

Він зазначив, що якщо курс долара зростає, це добре для експортерів, а якщо падає – добре для імпортерів і для населення в цілому.

Коментуючи ситуацію, що курс долара падає, а ціни при цьому не змінюються, Милованов сказав, що ціни завжди ростуть і в усіх країнах. Це, за словами міністра, добре для бізнесу, простіше з часом піднімати зарплати і в цілому легше розвиватися економіці. Він додав, що для країн, які розвиваються, в тому числі для України, показник інфляції в 5,1% – це гарний показник.

“Інфляція дійсно спадає. На кінець року вона може скласти 6% за прогнозами. У минулому році вона була 8-10%, а в 2015 – вона була 40%”, – уклав Милованов.

Читайте також:  Кабмін удвічі збільшив термін військових облігацій

Нагадаємо, офіційний курс на четвер, 12 грудня, встановлений Нацбанком на рівні 23,6035 грн/$, що на дев’ять копійок нижче курсу в середу.