Технології

Технологія Apple прискорить обмін даними повітрям до терабітних значень

Кабель Internet

Новий патент компанії описує оригінальну схему бездротового обміну даними. На зміну Bluetooth і Wi-Fi може прийти більш просунута технологія, подібна до оптоволоконного зв’язку-але використовуватися вона буде без будь-яких кабелів.

Згідно з документом, опублікованим патентним відомством США, головна перевага оптичної передачі інформації перед мідним провідником полягає у відсутності радіоперешкод і контурів заземлення.

Apple

У своєму патенті Apple запропонувала вирішити головну проблему оптичного способу передачі інформації-чутливість кабелів до вигинів. Замість цього пропонується використовувати пряме з’єднання по повітрю.

Читайте також:  Смартфони Samsung та Xiaomi лідирують за задоволеністю користувачів

Рішення компанії полягає у використанні рухомих лінз, які зможуть коригувати сигнал, підлаштовуючись один під одного для досягнення максимально можливої швидкості передачі даних. Позиціонування відбуватиметься послідовно: спершу приймач проконтролює розміщення лінзи передавача, а потім калібрування відбудеться в зворотному порядку.

За запевненням інженерів Apple, потенційно швидкість оптичного зв’язку оцінюється як значення в діапазоні від десятків гігабіт до терабіту даних в секунду. Компанія також заявляє, що такий метод зв’язку може бути не тільки швидше, ніж радіоканал, але і більш безпечним через вузьку спрямованість сигналу і ретельного узгодження передавача з приймачем. Терміни появи комерційних рішень на базі описаної технології поки невідомі.