Технології

Експерти: кількість атак хакерів на смартфони помітно зросла

Вірус

Фахівці компанії Orange Security Navigator підвели “хакерські” підсумки року. За словами експертів, в 2021-му спостерігалося стрімке зростання кількості нових атак на смартфони і мобільні пристрої. У ситуації, що склалася правоохоронним органам нерідко доводилося вдаватися до співпраці з комерційними компаніями.

Так за останні 12 місяців кількість кібератак на підприємства збільшилася на 13%. Крім поширення програм-вимагачів, хакери стали частіше звертати увагу на мобільні пристрої. З більш ніж 94 800 зафіксованих інцидентів 34,2 тисячі були підтверджені офіційно. Понад третина з них використовували шкідливе ПЗ.

Читайте також:  Google виправила дратівливий недолік Android Auto

Таких випадків виявилося на 18% більше, ніж минулого року, а пік активності подібних атак часто припадав на святкові періоди і середину літа.

Майже дві третини попереджень систем безпеки не становили реальної загрози. А після відключення правоохоронними органами ботнетів Trickbot і Emolet спостерігалося істотне скорочення активності завантажувачів — спеціальних програм, які запускають інший софт на заражених пристроях.

Крім того, було виявлено цікавий взаємозв’язок між строгістю локдаунів під час пандемії і обсягами активності завантажувачів: чим суворіше були обмеження, тим менше була шкідлива активність.

Це суперечить поширеній думці, що атаки посилюються, коли користувачі працюють з дому. Нарешті, кількість підтверджених інцидентів, пов’язаних з шкідливим ПЗ, виявилося вдвічі вище у великих компаніях, ніж в організаціях середнього рівня.