Авто

BMW пояснили, чому назвали новий великий кросовер XM, а не X8

BMW XM

Новий флагманський м-кросовер BMW дебютував в середині листопада, тоді ж підтвердилися чутки щодо його назви: всупереч очікуванням, новинка отримала індекс XM, а не X8.

Британське видання Autocar звернулося за роз’ясненнями до представників баварської марки, на що ті відповіли, що «було б неправильно» повісити шильдик X8 на майбутнього конкурента Cayenne Turbo SE Hybrid. Глава BMW M Франк ван Меель і зовсім виявився короткий і заявив буквально наступне: “Це XM. Це Х, а це М”

Читайте також:  У продажу з'явився класичний Ferrari 250 GTE із двигуном від Chevrolet

На ділі ж назва XM здається логічним: нова модель — це не просто черговий позашляховик BMW, у якого є версія M, як, наприклад, X4 M і X6 M. це перший самостійний автомобіль спортивного суббренда M після M1 родом з 70-х років, а також Перший M-гібрид, хоча в назві це і не відображено.

Про XM відомо, що він буде проводитися на заводі в Спартанбурзі в Південній Кароліні, повноцінну збірку запустять до кінця 2022 року. Також раніше повідомлялося, що серійний варіант буде на 90 відсотків повторювати однойменний концепт. Перш за все мова йде про незвичайну для BMW двоповерховій оптиці з вузькими «бровами» ходових вогнів і основними фарами під тонованим склом в незграбних нішах.

Читайте також:  BMW покаже концепт, що змінює колір кузова натисканням кнопки

Гібридна силова кросовера складається з бензинового турбомотора V8, що працює в тандемі з електродвигуном. Їх сукупна віддача становить 750 кінських сил, а максимальний крутний момент дорівнює 1000 Нм. Заявлений запас ходу на одній електриці-80 кілометрів.

Тим часом, німецьке видання AutoBild очікує, що кросовер з індексом X8 все ж з’явиться в модельній лінійці BMW. За непідтвердженими поки даними, автомобіль з такою назвою може дебютувати вже в 2022 році.