Авто

Honda навчила автомобілі стежити за станом доріг та скаржитися владі

Honda

Дослідницький інститут Honda спільно з Міністерством транспорту штату Огайо запустять пілотну програму, в рамках якої машини японської марки будуть повідомляти владі про стан дорожньої розмітки. Для цього Honda створила спеціальну систему, яка використовує камери автомобіля і фіксує зустрічається на шляху розмітку, а потім самостійно оцінює її, привласнюючи колірні коди.

Так, якщо розмітка у відмінному стані, система позначить її зеленим кольором. Хороша розмітка отримає жовтий код, а Потребує ремонту – червоний. У разі відсутності розмітки на дорозі буде присвоєно сірий колірний код. Ці дані, а також координати GPS разом з фотографіями або відео відправляються органу, відповідальному за утримання доріг.

Читайте також:  Глава Stellantis передбачив тяжкі наслідки різкого переходу на електромобілі

Глава дептрансу Огайо Джек Марчбенкс зазначив, що відомство «регулярно перевіряє дороги», але це «трудомісткий процес». Система ж дозволить виключити цілу стадію робіт, допоможе дорожникам помітно заощадити на перевірці розмітки і прискорити її відновлення, що в підсумку підвищить безпеку.

Крім цього, розробники хочуть навчити автомобілі ділитися один з одним інформацією, щоб водії були готові до ділянок з поганою розміткою. Особливо актуальною така здатність буде для машин з автономними системами,» зір ” яких спирається на маркування.

У майбутньому система отримає й інші функції, проте поки Honda не розкриває конкретики. Можливо, мова йде про моніторинг стану самого покриття – виявлення вибоїн і тріщин.

Читайте також:  Ford F-150 Raptor Каньє Веста встановив рекорд вартості

Джерело: Honda