Авто

Lexus натякнув на наступника суперкара LFA

Lexus Electrified Sport

Глава Toyota Motor Corporation Акіо Тоеда презентував екологічну стратегію компанії і змалював план випуску 30 нових електрокарів до початку наступного десятиліття. Серед них будуть як автомобілі Toyota, так і Lexus, а займуть вони мало не всі ринкові сегменти.

Серед показаних концептів є навіть спорткар, який “успадкує частинку культового LFA” і зможе проїжджати на одній зарядці більше 700 кілометрів. Не виключено, що машина буде використовувати твердотільні акумулятори.

Прототип Lexus Electrified Sport обрисами нагадує нову Supra. Поки це макет, але в майбутньому на його основі створять електричний спорткар, який ідейно буде близький до LFA. Компанія навіть застосує досвід, отриманий при розробці лімітованого купе, і ще сильніше відточить керованість електрокара.

Lexus Electrified Sport

З місця до ста він буде розганятися за дві секунди, а запас ходу без підзарядки складе більше 700 кілометрів. Причому в Toyota не виключають, що для цього доведеться оснастити машину твердотільною батареєю.

Між тим найпотужніший варіант дводверки LFA — Nürburgring Package — мав «атмосферником» V10 4.8 з віддачею 571 кінську силу і 480 Нм крутного моменту і вистрілював до «сотні» за 3,6 секунди.

Тираж моделі склав всього 500 екземплярів, і на кінець 2020 року принаймні один автомобіль все ще не був проданий. На аукціонах ціни на Lexus LFA Nürburgring Package доходять до півтора мільйонів доларів.

Одночасно з прототипом Electrified Sport японці показали кросовер RZ (RX на батарейках), більший Electrified SUV, купеподібний седан Electrified Sedan, хетчбек і дводверний кабріолет.

За планом, до 2030 року у Lexus будуть електричні моделі у всіх ринкових сегментах, і на них припадатиме 100 відсотків продажів в Європі, Північній Америці та Китаї. Ще через п’ять років, до 2035-го, в глобальній лінійці «Лексуса» не залишиться машин з ДВС.