Політика

США готові зняти санкції з Ірану

Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд

Джо Байден висловив готовність Вашингтона повернутися до дотримання умов іранської ядерної угоди доти, доки Іран поводитиметься так само.

Сполучені Штати готові зняти санкції з Ірану в рамках Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД). Таку заяву зробила американський постпред при Організації Об’єднаних Націй (ООН) Лінда Томас-Грінфілд у вівторок, 14 грудня, пише РИА Новости.

“Президент США Джо Байден дав чітко зрозуміти – він готовий повернутися до дотримання Штатами зобов’язань у рамках СВПД, якщо Іран зробить те саме. Ми повністю готові зняти санкції, які не відповідають нашим зобов’язанням у рамках СВПД, що дозволить Ірану отримати економічну вигоду від угоди”, – сказала Томас-Грінфілд.

Читайте також:  Глава ЄК: Відповімо на будь-яку агресію проти України

“Ми, однак, не можемо дозволити Ірану прискорити свою ядерну програму і затягнути переговори. Я з жалем говорю, що саме це відбувається на переговорах у Відні”, – додала Томас-Грінфілд.

Вона вважає, що до поновлення переговорів Іран “приурочив” нові провокації.

Відомо, що у жовтні офіційний представник Держдепартаменту заявив, що США згодні відновити переговори щодо ядерної угоди з Іраном. За його словами, американська сторона готова повернутися до Відня, досягти домовленостей щодо Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) та втілити їх у життя.