Франшиза

Франшиза. Наскільки відомий бренд варто вибрати?

Багато підприємств працюють по франшизі, саме завдяки їм ми знайомі з різними іноземними брендами, такими як McDonald’s, Domino’s, KFC і багато інших.

Але світові гіганти становлять зовсім невелику частину можливих франшиз. Багато назв ми сприймаємо, як повноцінний самостійний бізнес, чиї власники змогли собі дозволити працювати в декількох містах. Насправді ж, багато з них продали свою ідею і під їх брендом працюють зовсім різні підприємці.

Існують різні точки зору, щодо того, який франшизою скористатися: відомою або маловідомою. Startups.co.uk розповідає про переваги і недоліки обох варіантів.

Вибираємо великий відомий бізнес

Франчайзі відомих національних і міжнародних брендів виграють за рахунок того, що люди знають про продукцію та послуги певного бренду, більш лояльні до бренду, тому боротьба за клієнтів не буде занадто серйозною.

Більшість франшиз вже на етапі покупки розкручені і вам особливо не доведеться витрачатися на рекламу. Вибір великої мережі також означає, що вам не доведеться робити серйозні дослідження ринку і намагатися угадати як реагуватимуть споживачі на вашу компанію на різних етапах її розвитку. Також компанії, як правило, підтримують своїх франчайзі і допомагають розібратися зі складнощами.
Також франчайзер може запропонувати вам з можливими варіантами того, як буде розвиватися ваш бізнес, заснованими на попередньому досвіді.

Власник основного офісу, швидше за все, буде контролювати як розвивається його бренд під вашим початком, тому ви навряд чи зможете розслабитися і запустити свою справу. Але, з іншого боку, це може означати, що ви будете перебувати під постійним тиском. Швидше за все вам доведеться кожне своє рішення і дія погоджувати з основним офісом.

Як правило, більш відомі бренди вимагають більше початкових витрат, тому що ви купуєте не просто бізнес, визнання споживачів, яке давно вже доведено, модель побудову інфраструктури і більший потенціал для прибутку і менші ризики.

Невеликий червчик, та дорогий

Франшиза нового бренду – це зовсім інша історія. Якщо ви вирішили віддати перевагу такому бізнесу, то вам доведеться зважити безліч “за” і “проти”, а також дослідити всі ризики. У подібних ситуаціях дуже важлива інтуїція.

Як правило, вам доведеться заплатити менше, щоб приєднатися до компанії в якості франчайзі. Якщо ви знайдете гідний бренд і зможете внести до нього свою “родзинку”, то ваш бізнес може стати дуже успішним. У вас, як у “усиновителя” всі карти в руках.

Як правило, ви будете мати справу безпосередньо з власником (власниками) бізнесу і особисто з ним спілкуватися. Ви можете пропонувати франчайзеру своє бачення стратегії розвитку і разом з ним працювати над брендом. У підсумку результати можуть перевершити всі очікування і спочатку витрати вам здадуться сущою дрібницею. На перших етапах розвитку франчайзингу певного бізнесу це може зіграти ключову роль. Пам’ятайте, всі успішні бренди тое починали з невеликої франшизи.

Хто не ризикує, той не п’є шампанського

У будь-якому випадку запуск власної справи – це ризики. Але багатьох приваблює ідея винагороди, до того ж, якщо це франшиза і ризиків набагато менше, ніж запуск з нуля. Головне прислухайтеся до себе, адже якщо ви не будете отримувати задоволення від того, чим займаєтеся, то навряд чи зможете досягти успіху.

Відданість, працьовитість і завзятість є ключовою запорукою успіху у франчайзингу, незалежно від розмірів бренду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *