Суспільство

Глава Tesla став “Людиною року” за версією Time

Ілон Маск

Американський журнал Time назвав переможця традиційної номінації “Людина року”. Ним виявився Ілон Маск-глава Tesla, який в нинішньому році став найбагатшою людиною в світі, потіснивши власника Amazon Джеффа Безоса.

Однак це не єдина його заслуга, яку оцінив журнал: крім швидкозростаючого стану, Маска похвалили за позитивний вплив на навколишнє середовище, розвиток космічної індустрії і навіть твіти.

Бізнесменові, пов’язаному з автопромом, звання дісталося вперше з 1928 року, коли на обкладинку Time помістили Уолтера Персі Крайслера – засновника однойменної корпорації. У той рік Chrysler об’єдналася з Dodge і приступила до будівництва знаменитого хмарочоса Chrysler Building в Нью-Йорку.

Маска в Time назвали людиною, яка “прагне врятувати нашу планету і разом з тим знайти нам нову для заселення”, маючи на увазі діяльність його аерокосмічної компанії SpaceX, яка обійшла Boeing та інших суперників в галузі. Серед багатьох епітетів, якими журнал описав бізнесмена, числяться “клоун, геній, позер, провидець, промисловець і шоумен”.

Крім цього, журнал відзначив його діяльність у сфері розвитку штучного інтелекту і криптовалют, а також активність в «Твіттері».

Однак в Time згадали і негативні моменти. У їх числі-погані умови праці на підприємствах Маска і викликають стурбованість своєю частотою аварії з Tesla, в яких звинувачують фірмовий автопілот. Скептичне ставлення бізнесмена до коронавірусу на початку пандемії і його небажання закривати заводи, що вилилося в конфлікти з владою, також не залишилися без уваги.

Ілон Маск став найбагатшою людиною в світі (і в історії) в кінці жовтня. Статки засновника Tesla і SpaceX досягли рекордних 271,3 мільярда доларів, а загальна капіталізації двох корпорацій маска перевищила трильйон доларів.