Суспільство

Після COVID на світ чекають серйозніші виклики – ВООЗ

ВООЗ

Свої зусилля держави мають скерувати на загальне охоплення населення послугами охорони здоров’я, заявив голова організації.

Після завершення пандемії коронавірусу людство зіткнеться з посиленими бідністю, голодом, нерівністю, хворобами, зміною клімату та іншими кризами. Такий прогноз у понеділок, 13 грудня, озвучив голова Світової організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус.

Виступаючи на 10-й Глобальній конференції зі зміцнення здоров’я, гендиректор ВООЗ закликав держави “сприяти економічному зростанню, заснованому на здоров’ї та благополуччі людей та планети”.

Читайте також:  У ВООЗ анонсували глобальну COVID-угоду

Гебреєсус зазначив, що пандемія COVID-19 стала яскравим прикладом того, що “якщо здоров’я наражається на ризик, то на ризик наражається все”, у зв’язку з чим він закликає світову спільноту ставитися до охорони здоров’я “не як до витрати, а як до інвестиції в наше спільне майбутнє”.

“У центрі зусиль держав має бути досягнення загального охоплення населення послугами охорони здоров’я, яке є наріжним каменем соціальної, економічної та політичної стабільності”, – наголосив глава ВООЗ.