Технології

Аферисти вкрали у YouTube $20 мільйонів

YouTube

В американському суді слухається справа за звинуваченням у крадіжці музичних гонорарів з популярного відеохостингу. У справі він проходить як YT, проте за описом в судових документах все вказує на те, що мова йде саме про YouTube, оскільки описані ті ж механізми монетизації та ідентифікації контенту.

Зловмисники користувалися своєю схемою з 2017-го по квітень 2021-го. Працювала вона досить просто. Як відомо, правовласники заробляють гроші на створюваній ними музиці за рахунок авторських відрахувань. Кожен раз, коли музична композиція або її фрагмент використовується в якомусь відео або рекламі, за її використання виплачується певна сума. Зазвичай її отримують або безпосередньо музиканти, або правовласники, або спеціальні музичні агентства.

Для виплати таких гонорарів існують посередницькі компанії. До однієї з таких і звернулися злочинці. Вони прийшли в агентство AR (точна назва в документах не вказано) і заявили, що представляють компанію MediaMuv, створену ними раніше. Вони заявили, що їм належать авторські права на бібліотеку, що містить понад 50 000 пісень. Після підписання контракту з AR вони почали отримувати відрахування за пісні, які стали позначеними як належні їх компанії.

Читайте також:  Інженери Tesla: Ілон Маск сильно прикрашає можливості автопілота

За допомогою цих махінацій їм вдалося заробити за чотири роки близько $20 мільйонів. Деякі з треків приносили їм до $ 100 000 кожен. Прокурори США звинуватили злочинців у змові, шахрайстві, крадіжці особистих даних і відмиванні грошей. На вкрадені гроші були куплені будинки, автомобілі, ювелірні вироби та багато іншого.

Якщо провина шахраїв буде доведена, то кожному з них загрожує в цілому 37 років тюремного ув’язнення і до $250 000 штрафу за кожним звинуваченням.