Технології

Вчені готуються до випробувань біонічних очей

Phoenix Bionic Eye

Інженери з Сіднейського університету та університету Південного Уельсу представили громадськості свій прототип біонічних очей. Вони стверджують, що їх пристрій повністю безпечний і стабільний. Зараз вони готуються до отримання схвалення для випробування на людях.

Розробка називається Phoenix Bionic Eye. Пристрій повинен допомогти частково відновити зір пацієнтам, які втратили його через дегенеративних захворювань, таких як пігментний ретиніт. Біонічне око складається з декількох компонентів. Один з них імплантується безпосередньо в очі, а другий під шкіру за вухом.

Читайте також:  Скасована система Microsoft Andromeda діє [ВІДЕО]

Перші дослідження були здійснені на вівцях. Вчені поспостерігали за реакцією організму після імплантації пристрою і відзвітували про його ефективність.

Біонічне око

Phoenix Bionic Eye працює за принципом стимулювання сітківки-спеціального шару нейронів, що вистилає задню частину ока. У здорових очах ці клітини перетворюють вхідне світло в електричні імпульси, що передаються в мозок для формування зображення. Однак при захворюваннях сітківки ці клітини дегенерують і викликають погіршення зору аж до повної сліпоти. Система дозволяє обходити несправні клітини, безпосередньо стимулюючи вцілілі частини нейронів.

Біонічне око

Вчені відзначають, що імплант добре приживається і не викликає відторгнення, тому він зможе безпечно перебувати в тілі пацієнта протягом багатьох років.

Читайте також:  Google Pixel 6 Pro порівняли з iPhone 13 Pro Max у тесті на міцність [ВІДЕО]

Процес імплантації Phoenix Bionic Eye проходить в два етапи. Безпосередньо стимулятор розташовується на оці, а комунікаційний модуль розміщується за вухом. Спеціальна мікрокамера фіксує візуальну сцену перед людиною.

Зображення обробляються і передаються в пристрій для стимуляції за допомогою бездротового зв’язку. Імплант декодує бездротовий сигнал і передає команди встановленому модулю. Він доставляє електричні імпульси до нейронів сітківки. Пристрій зіставляє зображення, записане камерою, і запускає нейрони, що посилають потрібне повідомлення в мозок, де сигнал вже перетворюється в відображення побаченого.