Технології

NASA обрала три компанії для будівництва космічних станцій

NASA

NASA профінансує три американські компанії, які отримають грантову підтримку при будівництві комерційних космічних станцій. З надійшли 11 пропозицій було обрано три компанії: Blue Origin колишнього глави Amazon Джеффа Безоса, Nanoracks LLC і Northrop Grumman. Сумарно вони отримають понад $400 мільйонів.

Проект проводиться в рамках заміни Міжнародної космічної станції приватними космічними станціями, завдяки чому NASA зможе заощадити і стати замовником комерційної космічної галузі, зосередившись на фундаментальних дослідженнях.

Згідно з опублікованими планами, Blue Origin отримає $130 мільйонів на розробку Orbital Reef, представлену в жовтні цього року. Очікується, що станція буде запущена вже в другій половині поточного десятиліття.

Nanoracks LLC виділять $160 мільйонів на розробку концепції станції Starlab. Вона буде створена у співпраці з Voyager Space і Lockheed Martin. Запуск на навколоземну орбіту запланований на 2027 рік.

Northrop Grumman отримає $125,6 мільйона для розробки космічних станцій з можливістю приймати кораблі Cygnus, що доставляють зараз вантажі на МКС. На даний момент компанія працює у співпраці з Dynetics, а інші партнери будуть оголошені пізніше.

Перший етап переходу NASA на концепцію використання комерційних космічних станцій закінчиться в 2025 році. До цього часу грантоотримувачі розробляють план і дизайн своїх станцій, що відповідають потребам як приватного сектора, так і уряду. На другому етапі розроблені космічні станції будуть сертифіковані для використання людьми, після чого їх виведуть на орбіту, щоб почати комерційну і наукову діяльність.