Авто

Toyota стала брати гроші за дистанційний запуск двигуна

Toyota Tundra

Сигналізація з функцією автозапуску ризикує знайти другу молодість, якщо можливість робити це зі штатного ключа запалювання перетвориться на функцію, яка зажадає модної нині підписки на неї. Зрозуміло, платної.

Перший крок до цього вже зробила компанія Toyota, причому багато власників різних моделей японського бренду ще не знають про те, що пакет опцій Toyota Remote Connect став обмеженим за терміном дії ще з 2018 року.

Читайте також:  Toyota GR Yaris перевели на водень

Перша інформація про це з’явилася на популярному американському форумі Reddit. Користувачі “тойотовського” порталу довгий час сперечалися про формулювання в рекламних матеріалу Toyota, але тепер японський автовиробник офіційно підтвердив виданню The Drive — працездатність функції дистанційного запуску двигуна з ключа виявилася обмежена терміном дії підписки на неї.

Комплект Toyota Remote Connect включає в себе безкоштовний пробний період, після закінчення якого доведеться оформити платну підписку або відмовитися від ряду функцій автомобіля. Зокрема, власники машин з аудіосистемою Audio Plus можуть користуватися дистанційним запуском протягом трьох років з моменту покупки, а для власників автомобілів з мультимедійною системою Premium Audio безкоштовний період збільшено до 10 років.

Читайте також:  Polestar уперше показала конкурента Tesla Model S

Після закінчення зазначеного терміну за можливість запускати мотор на відстані доведеться платити або по вісім доларів щомісяця, або 80 доларів за рік. Незважаючи на те, що термін в десять років здається достатнім, згідно з дослідженням iSeeCars, середній автовласник користується своїм автомобілем 8,4 року, а у Toyota середній термін перебування машини в одних руках ще більше і становить дев’ять років, так що новий власник вживаного автомобіля японської марки може зіткнутися з необхідністю оплачувати звичну функцію.

Як зазначає The Drive, Toyota стала першим автовиробником, який має намір брати плату за використання можливості, яка не вимагає додаткового обладнання і може безпосередньо зв’язуватися з автомобілем через радіочастоту, без використання стільникових мереж або мобільного додатку для смартфона.