Авто

Подивіться на коло трасою Формули-1 очима пілота Ferrari

Formula-1

На боліди Формули – 1 встановлено безліч датчиків і відеокамер, що показують гонки з самих різних ракурсів. Але можливості побачити в прямому сенсі очима пілота з кокпіту, як мчить гоночна машина по трасі, до поточного року не було.

А зараз і технології, і самі команди виявилися готові до установки мініатюрних камер прямо всередину захисних шоломів спортсменів.

Аж до 2021 року бортові камери не давали можливість повною мірою оцінити те, як з-за керма боліда Формули-1 виглядає траса. Камери встановлювалися або над головою пілота, або з боків від нього, що хоч і вражало картинкою, але не створювало повноцінного ефекту присутності.

Читайте також:  Volkswagen випустив останній седан Passat

Але після того, як були зроблені досить компактні, щоб встановити їх всередину шолома, і досить безпечні, щоб не загрожувати життю гонщика в разі аварії, камери, ситуація змінилася.

Відразу кілька пілотів в сезоні – 2021 — останніми стали гонщик Ferrari Шарль Леклер і пілот Alpine Фернандо Алонсо-використовували шоломи з вбудованими камерами.

Об’єктив розміщений у внутрішній оббивці шолома, поруч з лівим оком гонщика, тому дозволяє бачити рівно те, що бачить сам пілот під час руху по трасі. Камера слідує за рухами голови і напрямком погляду, даючи можливість оцінити всю складність пілотажу, а також роботу рук гонщика і інформацію, яка відображається на дисплеї керма боліда.

Читайте також:  Chevrolet Camaro отримав вишневу версію. Таких випустять лише 10

На фінальному етапі чемпіонату, Гран-прі Абу-Дабі на трасі “Яс-Марина”, свої кола по реконструйованому автодрому проїхали з вбудованими в шоломи камерами і Леклер, і Алонсо.

Відеоролик із записом від імені монегаска організатори Формули-1 виклали на YouTube, а відео від імені дворазового іспанського чемпіона завантажили в Twitter. Так що зараз у всіх бажаючих з’явилася можливість порівняти, як на одній і тій же трасі їдуть пілоти різних поколінь на різних болідах.