Політика

Байден про відправку військ в Україну: Не плануємо

Джо Байден

Глава Білого дому уточнив, що у разі атаки РФ американських військових направлять до країн Бухарестської дев’ятки на східному фланзі НАТО.

США не мають наміру відправляти своїх військових до України у разі вторгнення Росії. Про це заявив американський лідер Джо Байден під час брифінгу в суботу, 11 грудня.

Так, на запитання одного із журналістів про те, чому Вашингтон відмовився розмістити частину армії в Україні, глава Білого дому відповів: “Така можливість ніколи не розглядалася”.

Читайте також:  Держдеп: Загроза для України від РФ дуже серйозна

Водночас Байден уточнив, що під час онлайн-саміту із президентом РФ Володимиром Путіним він попередив главу Кремля, що у разі ескалації американські війська будуть відправлені до країн Бухарестської дев’ятки (B9), розташованої на східному фланзі НАТО (Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Естонія).

“Нам доведеться направити більше американських і натовських військ на східний фланг, B9 – усі ті країни НАТО, щодо яких ми маємо священне зобов’язання захищати їх від будь-якого нападу з боку Росії”, – сказав американський лідер.

На думку президента США, “Путін усвідомив тяжкість можливих наслідків”.