Авто

Нью-Йорк витратить 12 мільйонів доларів на електрокари Tesla

Tesla

Департамент загальноміських адміністративних служб міста Нью-Йорка запропонує компанії Tesla контракт, в рамках якого заплатить 12,4 мільйона доларів за електрокари Model 3.

Закуплені автомобілі заступлять на службу в різні відомства найбільшого міста США – в тому числі, поліцейське. Скільки саме електромобілів буде закуплено, не розкривається: судячи з суми, мова йде про 200-300 примірниках в залежності від комплектацій.

Перед підписанням контракту на державну закупівлю повинні відбутися публічні слухання, які намічені на четвер, 16 грудня. Якщо угода буде укладена, у виробника буде п’ять років на те, щоб поставити владі сотні електромобілів.

Читайте також:  Програма Direct Connection зробить Dodge Challenger ще потужнішою

При цьому на сьогоднішній день американцям буває складно купити нові Tesla, так як компанії довелося знизити обсяги виробництва через дефіцит комплектуючих. Перебої призвели до зростання цін старих машин, а також затримок нових моделей на шляху до конвеєра.

Управління поліції Нью-Йорка (NYPD) вже почало використовувати Model 3. Про це повідомлялося в липні 2021 року, проте мова йшла тільки про одну машину, яку «одягли» в біло-блакитну ліврею і оснастили проблисковим маячком.

До цього електрокари Tesla перетворили в патрульні машини у Фремонті, де розташовується фабрика компанії, і в декількох інших містах. За підрахунками влади, електромобілі в якості службових машин допоможуть значно заощадити на паливі і окупляться приблизно за півтора року.

Читайте також:  Власник Tesla Model 3 використовує електрокар для майнінгу криптовалюти

Напередодні стало відомо, що до 2035 року уряд США припинить закупівлі автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Такий указ у середу підписав президент Джозеф Байден, що підтримує електрифікацію автопрому: очікується, що це дозволить знизити обсяги шкідливих викидів в атмосферу на 65 відсотків до 2030 року.

Джерело: Electrek