Авто

Mercedes-Benz першим у світі сертифікував автопілот третього рівня

Mercedes-Benz Drive Pilot

Компанія Mercedes-Benz першою в світі сертифікувала комплекс автономного водіння третього рівня: Федеральне управління автомобільного транспорту Німеччини (KBA) видало схвалення фірмової системи Drive Pilot на підставі правила ООН UN-R157.

Автопілот з’явиться в якості опції в першій половині 2022 року. Система активується спеціальною кнопкою на ободі рульового колеса і дозволяє водієві прибрати руки з керма при русі по автомагістралі.

Drive Pilot поки працює на швидкості до 60 км / год через юридичні формальності, але цей ліміт, очевидно, буде з часом збільшений.

Читайте також:  Porsche встановив рекорд продажів

Правило ООН UN-R157 докладно описує технічні вимоги до комплексу автономного водіння третього рівня: алгоритми роботи системи в різних дорожніх ситуаціях, параметри виявлення об’єктів на дорозі, умови та методи реагування на них, а також вимоги до взаємодії з водієм — способи інформування про роботу системи, перехід від автоматичного водіння до «ручного», зупинка в ситуації, коли водій не реагує на попередження і самодіагностика системи для виявлення несправностей.

Сертифікаційні тести системи Drive Pilot вже йдуть в США і Китаї, а європейське законодавство дозволяє визнавати схвалення, видане Німеччиною, в інших країнах Євросоюзу, а також у Великобританії, Японії, Південній Кореї та Австралії.

Читайте також:  General Motors переведе на електротягу класичні автомобілі, пасажирський, морський та навіть технічний транспорт

Для роботи Drive Pilot використовує штатні датчики і камери, лідар в радіаторній решітці, а також додаткові камери і сенсори, включаючи систему високоточного позиціонування з HD-картою, що містить інформацію про профіль дороги, знаки та актуальні дорожні події.