Авто

Ford перестав приймати замовлення на новий F-150 Lightning

Ford F-150 Lightning

Компанія Ford розповіла про ажіотажний попит на новий електричний пікап F – 150 Lightning: з моменту початку прийому замовлень у травні 2021 року було зібрано понад 200 тисяч заявок — для бронювання автомобіля потрібно було внести депозит у розмірі 100 доларів.

Тепер автовиробник змушений призупинити прийом замовлень, так як за наступний рік навряд чи зможе випустити навіть 10 відсотків від загальної кількості заброньованих пікапів, повідомляє Automotive News.

Ford вже знайшов рішення проблеми нестачі потужностей: компанія вкладе додаткові 250 мільйонів доларів на модернізацію заводу в Мічигані, де вже збирають F-150 Lightning. Крім цього, компанія створить 450 нових робочих місць на фабриках Rouge Electric Vehicle Center, Van Dyke Electric Powertrain Center and Rawsonville Components Plant, що дозволить збільшити виробничі потужності з 40 тисяч до 80 тисяч пікапів на рік.

Читайте також:  Подивіться на безпілотний фургон Nuro із зовнішньою подушкою безпеки для пішоходів

Однак початковий план Ford був вельми скромний: за перший рік автовиробник має намір випустити всього 15 тисяч електричних пікапів, тобто близько 7,5 відсотка від загальної кількості вже прийнятих заявок на модель. Потім обсяги виробництва будуть поступово збільшуватися: так, в 2023 році з конвеєра зійдуть вже 55 тисяч примірників F-150 Lightning, а в 2024 році — 80 тисяч. На 2025 рік запланована поява моделі наступного покоління.

F – 150 Lightning коштуватиме від 40 тисяч доларів (2,9 мільйона рублів). Базовий пікап комплектується двомоторною установкою потужністю 432 кінські сили, а запас ходу такої версії становить 370 кілометрів. У “топової” модифікації віддача двигунів досягає 571 сили, а запас ходу – 482 кілометрів. C місця до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) F-150 Lightning розганяється за 4,4 секунди, що швидше, ніж всі випущені раніше пікапи серії.

Читайте також:  Китайська компанія Nio представила конкурента Tesla Model 3

Виробництво F – 150 Lightning запустили у вересні на підприємстві Rouge Electric Vehicle Center в штаті Мічиган. Тоді повідомлялося, що на першому етапі завод буде випускати передсерійні зразки, не призначені для продажу.