Суспільство

Все менше українців хочуть їхати на роботу в Росію

Заробітчани

Українці хочуть більше працювати в Німеччині, Польщі і Чехії, і тільки 9% українців розглядають Російську Федерацію як країну для трудової міграції.

Про це розповіла заступник директора InfoSapiens Інна Волосевич під час презентації результатів дослідження з питань міграції та торгівлі людьми «Україна, Молдова, Білорусь та Грузія, 2019» на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, повідомляє Сapital.

«Отже, де хочуть працювати потенційні мігранти: білоруси найчастіше хочуть працювати в Польщі, Німеччині та Росії; грузини — в Польщі, в США і в Італії; молдавани — в Німеччині, Італії та Росії. Українці найбільше хочуть працювати в Німеччині, Польщі та Чехії. Протягом останніх хвиль спостереження у всіх країнах привабливість Росії знижується. Я думаю, що це позитивний фактор, так як саме в Росії досить поширеним є неофіційне працевлаштування», — зазначила Волосевич.

Читайте також:  Другий за величиною телескоп в світі «Аресібо» зруйнувався в Пуерто-Ріко

За її словами, найбільш привабливими країнами для трудової міграції українців є Німеччина, де хотіли б працювати 43% опитаних, Польща (35%), Чехія (23%), Італія (19%) і Канада (+10%). У Росії і США хотіли б працювати по 9% опитаних.

«Тут є два фактори: по-перше, це економічний спад в Росії, а також війна з Росією… У свою чергу в Німеччині з найближчих до нас країн найвищі зарплати. І останнім часом німці вже виявляють інтерес до українських працівників», — додала Волосевич.

Вона зазначила, що рівень зацікавленості в роботі в Російській Федерації «постійно знижувався з самого початку війни на Сході України».

Читайте також:  COVID-вакцина з'явиться в аптеках не раніше, ніж восени

Дослідження з питань міграції і торгівлі людьми в Україні, Молдові, Білорусі та Грузії було проведено InfoSapiens на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія в червні-серпні 2019 року.

Дослідження проведено на базі національно-репрезентативного опитування «Омнібус» методом особистих інтерв’ю вдома у респондентів. Обсяг вибірки в Україні становить 2000 респондентів, у Молдові — 1106 респондентів, у Білорусі — 1041 респондент, в Грузії — 1001 респондент.

Вибірка репрезентує населення старше 18 років (старше 16 років) за статтю, віком, розміром населеного пункту і регіону (без урахування неконтрольованих урядом територій в Молдові, Україні та Грузії).