Технології

Google офіційно портує Android-ігри на Windows

Google Play

Під час щорічної церемонії The Game Awards компанія Google зробила несподіване оголошення, анонсувавши офіційний вихід Android-ігор на Windows. Правда, поки до такого амбітного проекту є кілька важливих питань.

У наступному році для Windows 10 і 11 буде випущено фірмовий додаток Google Play Games. На Android-пристроях цей сервіс використовується для хмарної синхронізації збережень і досягнень в іграх.

Крім того, Google буде безпосередньо поширювати на персональних комп’ютерах як емульовані Android-ігри, так і Windows-тайтли. Ідея полягає в тому, щоб користувачі могли почати грати на одній платформі, а потім безперешкодно продовжувати на іншій.

Читайте також:  Google втратила перше місце у рейтингу відвідуваності

“Починаючи з 2022 року геймери зможуть грати в свої улюблені ігри з Google Play на більшій кількості пристроїв, легко перемикаючись між смартфоном, планшетом, хромбуком, а незабаром і персональним комп’ютером під управлінням Windows. Ми дуже раді розширити нашу платформу, щоб геймери могли ще більше насолоджуватися своїми улюбленими Android-іграми”, — йдеться в заяві Google.

Google Play Games

Новий логотип Google Play Games (праворуч)

Поки неясно, в якому вигляді все це буде реалізовано. Чи потрібна додаткова оптимізація ігор з боку розробників, щоб вони працювали на Windows? Чи буде це аналог BlueStacks та інших подібних сервісів? Які саме ігри будуть доступні на Windows? Як в них буде реалізовано управління? На ці та багато інших питань Google відповість лише в наступному році.