Авто

Уряд США відмовиться від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння

General Мotors

Уряд Сполучених Штатів Америки припинить закупівлі автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року. Легкові автомобілі з ДВС перестануть поповнювати урядовий автопарк ще раніше – до 2027 року. Як повідомляє Reuters, такий указ у середу підписав президент Джозеф Байден, що підтримує електрифікацію автопрому. Згідно з планом, він допоможе знизити обсяги викиду CO₂ в атмосферу на 65 відсотків до 2030 року і до нуля – до 2050-го.

В указі наголошується, що уряд США – це найбільший землевласник, споживач енергії і роботодавець в країні, а тому він може чинити сильний вплив на різні сфери діяльності, виводячи їх на більш екологічний шлях.

Читайте також:  Глава Stellantis передбачив тяжкі наслідки різкого переходу на електромобілі

Нова політика не тільки дозволить знизити рівень забруднення навколишнього середовища, а й підтримає виробників електромобілів. Однак, вона має на увазі деякі винятки-наприклад, щодо військових машин і космічних апаратів.

На сьогоднішній день федеральний уряд США володіє 657 тисячами автомобілів і закуповує по 50 тисяч нових машин щорічно. Так, в 2020 році на закупівлі транспортних засобів було виділено 4,2 мільярда доларів, і ще 730 мільйонів доларів пішло на паливо.

Ще в січні нинішнього року Байден закликав американських чиновників пересісти на електрокари. За даними на 2020 рік, тільки 0,5 відсотка всіх урядових автомобілів приводилися в рух електромоторами.

Читайте також:  Skoda припинить виробництво автомобілів на тривалий термін

У листопаді президент відкрив новий завод концерну General Мotors в Детройті: підприємство під назвою GM Factory Zero зосередиться на випуску виключно електромобілів. Першим на конвеєр встане “батарейний” пікап GMC Hummer EV, а потім завод буде випускати і інші моделі на платформі Ultium.