Авто

Lamborghini уточнила термін появи повністю електричного гіперкара

Lamborghini

З’явилися подробиці про прийдешню електрифікацію модельної лінійки Lamborghini. Вперше італійський виробник гіперкарів анонсував стратегію переходу на гібриди і електромобілі ще навесні цього року, тепер же виконавчий директор марки Стефан Вінкельманн в інтерв’ю Yahoo Finance уточнив терміни появи першого повністю електричного автомобіля: це відбудеться до кінця десятиліття, в 2027 або 2028 роках. Він запевнив, що висока продуктивність гіперкарів залишиться для Lamborghini на першому місці.

Стратегія розвитку італійської компанії розділена на кілька етапів. Спочатку на ринку з’являться серійні гібриди — це відбудеться вже в 2023 році. Очікується, що електрифікація торкнеться спадкоємця Aventador або кросовер Urus.

Пізніше, в 2024 році, всі моделі марки будуть гібридними. Всього автовиробник має намір інвестувати в електрифікацію автомобілів 1,5 мільярда євро і до 2025 року знизити викиди вуглекислого газу на 50 відсотків. Після 2025 року марка приступить до розробки першого повністю електричного автомобіля, який обіцяють представити протягом двох-трьох років, тобто в 2027 або 2028 роках.

В арсеналі Lamborghini вже є один гібридний гіперкар, Sian: його приводить в рух 785-сильний атмосферний двигун V12 об’ємом 6,5 літра і електромотор потужністю 34 сили, а сумарна віддача установки становить 819 кінських сил. Однак цю модель не можна назвати серійною-купе випустять обмеженим тиражем в 63 екземпляри.

Читайте також:  Ford не планує випускати важкі електропікапи

Тим часом, в 2021 році Lamborghini демонструє зростання продажів: з січня по жовтень по всьому світу реалізували 1981 машину, що на 17,6 відсотків більше, ніж за перші десять місяців 2020-го.