Економіка

У Раді підтримали звільнення українців до 27 років від сплати податків

Молодь

Законопроектом пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізосіб.

Комітет Верховної Ради з питань молоді та спорту підтримав законопроект щодо сприяння працевлаштуванню молодих фахівців і внутрішньо переміщених осіб, а також припинення відтоку українських фахівців за кордон. Мова йде про законопроект №2250-1, який внесли в парламент 24 жовтня.

Автори пропонують звільнити всіх українців до 27 років від сплати податку на доходи фізосіб.

“Пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб платників податків, які не досягли 27-річного віку”, – повідомляє прес-служба парламенту сьогодні, 9 грудня.

Читайте також:  Укрзалізниця має намір боротися з розкраданням вантажів

Крім того, документом пропонується:

  • Звільняти від оподаткування прибуток підприємств та організацій, в яких протягом звітного періоду кількість внутрішньо переміщених осіб та/або осіб, які не досягли 27-річного віку, які мають там основне місце роботи, становить не менше 50% працівників за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менше 25% суми загальних витрат на оплату праці.
  • Звільняти від сплати єдиного податку платників другої–четвертої груп, які відповідають зазначеним вище критеріям.

В профільному комітеті зазначили, що такі заходи можуть стимулювати роботодавців приймати на роботу молодь, що в свою чергу підвищить рівень зайнятості громадян до 27 років.

Читайте також:  У НБУ пояснили зміцнення гривні в грудні

На думку членів комітету, при встановленні пільг необхідно визначити максимальну суму доходу платників податків до 27 років, яка звільняється від сплати податку на доходи фізосіб.

Джерело: UBR