Авто

На екрані Tesla можна грати у відеоігри. І це не подобається владі

Tesla

Tesla випустила оновлення програмного забезпечення, разом з яким власникам електрокарів стали доступні відеоігри: в них можна грати прямо на сенсорному екрані мультимедійної системи.

Нова функція вже привернула увагу Національного управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA), повідомляє Reuters. Експерти побоюються, що ігри будуть відволікати водіїв і викличуть зростання числа смертельних аварій.

Поки власникам Tesla Доступні три гри: картковий пасьянс, симулятор винищувача і військова стратегія. Перед початком гри на екрані з’являється попередження, що грати під час руху автомобіля можуть тільки пасажири. Гра почнеться, як тільки користувач натисне на кнопку, що підтверджує, що він є пасажиром. Однак на цю кнопку може натиснути і водій.

Читайте також:  Названо типи автомобілів з найбільшим ризиком займання

Відволікання уваги під час водіння – причина безлічі смертей на дорогах США. За даними NHTSA, тільки в 2019 році через неуважність водіїв в країні загинули 3142 людини. І, ймовірно, це число занижене, так як не всі водії зізнаються, що не стежили за дорогою. Особливу тривогу у регулятора викликають сучасні машини, напхані всілякої електронікою, адже кожен з девайсів, покликаних підвищити комфорт, може стати загрозою безпеці.

Ще в 2013 році NHTSA випустило керівництво для автовиробників, що впроваджують багатофункціональні «мультимедійки». Згідно з рекомендаціями “пристрої повинні бути спроектовані таким чином, щоб їх не міг використовувати водій для виконання відволікаючих другорядних завдань під час руху”.

Читайте також:  Mercedes-Benz першим у світі сертифікував автопілот третього рівня

Раніше NHTSA зажадало від Tesla оголосити відкликну кампанію через оновлення по фірмової системи автономного водіння Full Self-Driving. Пильну увагу регулятора автопілот привернув через кілька зіткнень електрокарів з автомобілями швидкої допомоги і поліції.