Технології

Новий датчик зображення Canon здатний знімати навіть у темряві

SPAD

Canon розробила датчик зображення з рекордною за мірками галузі світлочутливістю. За цим показником матриця новинки в 10 разів перевершує традиційні рішення, і вже в наступному році отримає комерційне застосування у фірмових пристроях.

Широко використовувані в цифрових камерах CMOS-датчики стикаються з проблемою якості картинки в умовах поганого освітлення. В основу новітнього сенсора Canon ліг однофотонний лавинний діод (SPAD), який працює як лінійний підсилювач при попаданні на матрицю навіть одного фотона.

Читайте також:  Європейські ціни усієї серії Samsung Galaxy S22 від надійного джерела

Завдяки цьому датчик здатний захоплювати якісне зображення, навіть якщо рівень освітлення становить 1/10 від необхідного для CMOS-аналогів.

SPAD

Розроблене Canon рішення потенційно буде цікаве не тільки фотографам – воно, за запевненням компанії, відкриває нові можливості для систем спостереження, відеореєстраторів, камер безпілотників і навіть пристроїв з підтримкою AR. Єдиний недолік датчика SPAD-порівняно невисока роздільна здатність (3,2 мегапікселя).

Canon стверджує, що витрати на виробництво новинки будуть практично такими ж, як при виготовленні CMOS-сенсорів. Компанія планує почати випуск датчика SPAD у другій половині 2022 року-він дебютує у складі фірмових камер відеоспостереження.