Авто

Японці придумали систему автоматичного обігріву фар та ліхтарів

PIAA

Японський виробник автокомпонентів PIAA оголосив про старт продажів системи підігріву фар і ліхтарів: пристрій виглядає як прозоре коло, яке клеїться на поверхню фари або ліхтаря і нагрівається до температури 60 градусів за Цельсієм.

Розробник вказує, що ця система призначена в першу чергу для світлодіодної оптики, яка сама по собі не нагрівається настільки, щоб розтопити налиплий сніг або кірку льоду.

Вперше про розробку PIAA повідомлялося ще рік тому, проте тепер пристрій надійшов у вільний продаж і коштує від 16 тисяч єн (близько 3.6 тисяч гривень). До моменту запуску на ринок технологію допрацювали: спочатку плівка нагрівалася тільки до 50 градусів за Цельсієм, проте потім температуру підвищили до 60 градусів. Крім того, з’явилася можливість підключення пристрою до бортової 24-вольтової системи електроживлення, яка часто зустрічається на вантажівках і гібридах.

Читайте також:  Jeep відкликає позашляховики через непрацюючі подушки безпеки

PIAA

Фото: PIAA

Прозоре кільце автоматично починає нагріватися, коли температура навколишнього повітря опускається нижче п’яти градусів за Цельсієм. Живити обігрівач можна від проводу запалювання або від будь-якого іншого сумісного джерела, в тому числі живлення «поворотника». Енергоспоживання становить близько 5 Вт на кожну сторону.

Схожі пристрої пропонують і інші фірми. Наприклад, фінська компанія Canatu випускає прозору плівку з полімерного матеріалу, стійкого до перепадів температури, яка оснащена компактними нагрівальними точками.

Японська компанія Denso вже продає плівковий обігрівач, причому це є опцією для ряду моделей Toyota, представлених на місцевому ринку. Він коштує дорожче – 25 тисяч єн або 6800 гривень.

Читайте також:  Китайська компанія Nio представила конкурента Tesla Model 3

Джерело: Car Watch