Політика

Держдеп: Загроза для України від РФ дуже серйозна

Вашингтон

У разі нападу Вашингтон готовий вжити проти Москви тих заходів, від яких утримувався раніше, попередив Ентоні Блінкен.

Нарощування Росією військ на кордоні з Україною є дуже серйозною загрозою для Києва. Наслідки вторгнення будуть жахливими. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю шведському телеканалу, оприлюдненому в неділю, 5 грудня, на сайті Держдепу.

“Загроза дуже серйозна, тому що те, що ми спостерігали, – це зосередження значних сил біля кордону з Україною. Ми бачили зусилля з дестабілізації всередині України, пропагандистської кампанії проти України в соціальних мережах, яка за своїми масштабами збільшилася приблизно в десять разів”, – сказав дипломат.

Читайте також:  Рада може відстрочити штрафи для ФОПів - Гетманцев

При цьому він нагадав, що таке вже було. “Справжня проблема полягає в наступному: ми вже бачили це раніше. Ми бачили це у 2014 році. Зрештою, ми тоді стали свідками вторгнення російських сил і тих, хто на них працює, в Україну”, – пояснив Блінкен.

Водночас глава Держдепу висловив сподівання, що після його переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Стокгольмі Росія обере шлях деескалації в українському питанні та відведе свої війська від кордону.

В іншому випадку, попередив він, з боку Вашингтона стосовно Москви буде введено серйозні заходи – “те, від чого США утримувалися в минулому під час серйозних розбіжностей із Росією”.