Авто

Глава Audi зажадав припинити видобувати викопне паливо

RS e-tron GT

Генеральний директор компанії Audi Маркус Дюсманн в рамках кліматичної конференції, організованої Speigel і BCG, назвав головною причиною зміни клімату видобуток вуглеводнів.

“Зміна клімату викликана викопним паливом, яке ми видобуваємо з землі. Це повинно припинитися. Нам потрібне суспільство, вільне від копалин”, – заявив він. Домагатися цього він має намір за допомогою електрифікації, хоча до повного переходу бренду на електротягу залишилося більше десяти років.

Раніше в поточному році компанія оголосила, що до 2025 року в модельній лінійці буде 20 повністю електричних автомобілів, а до 2033 року в ній і зовсім не залишиться двигунів внутрішнього згоряння.

Читайте також:  На BMW подали до суду через конструкцію підстаканників

При цьому Audi обіцяє, що вже з 2026 року всі нові моделі марки будуть виключно електричними. Гібриди, що підключаються, за словами Дюсманна, «усунуть розрив» між автомобілями з ДВС і електрокарами, тим самим «згладивши перехід на електротягу». Він додав, що “гібридам ще знайдеться місце в найближчі кілька років”.

Міркуючи про електрокарах, глава Audi також підкреслив важливість інфраструктури: “Там, де електромобілі, повинні бути і зарядні станції. Їх дійсно не може бути занадто багато”.

При цьому електромобілі аж ніяк не стануть забезпечувати більший запас ходу на одній зарядці. Дюсманн заявляв, що майбутні Audi з електричними силовими установками будуть, навпаки, менш «далекобійними».

Читайте також:  Mercedes-Benz оголосив про рекордні продажі «Геліків» та «Майбахів»

“Я не думаю, що установка батарей великої ємності, з запасом ходу на тисячі кілометрів, стане трендом”, – сказав він. Розвиток інфраструктури для електрокарів у вигляді збільшення кількості зарядних станцій зробить це просто непотрібним, вважає топ-менеджер. Як результат, ємність батарей почне зменшуватися, зробивши електромобілі менш важкими і дорогими.