Авто

Подивіться на коло по найшвидшій вуличній трасі Формули-1

Formula-1

2021 рік стане першим в історії Формули-1, коли один з етапів чемпіонату світу пройде в Саудівській Аравії. Країна, яка раніше не була представлена в світовому автоспорті, тепер приймає не тільки гонки по бездоріжжю і культовий ралі-марафон «Дакар», а й уїк-енд «королеви автоспорту». Проходити Гран-прі Саудівської Аравії буде на новітній вуличній трасі Jeddah Corniche Circuit на березі Червоного моря.

Автодром, який був побудований буквально за тиждень до гонки (а дрібні доопрацювання тривають і по ходу уїк-енду), став видатним відразу за кількома параметрами. По-перше, при довжині кола 6,174 км-це найдовша вулична траса у Формулі-1 і другий за довжиною після бельгійського «Спа-Фракоршам» автодром в сучасному чемпіонаті світу.

Читайте також:  Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000 км без підзарядки та бортова електроніка на нейромережах третього покоління

По-друге, це сама швидкісна Вулична траса в історії Гран-прі. Траса в Джидді має 27 поворотів, але практично всі вони швидкісні і проходяться або на повному газу, або з мінімальним скиданням швидкості, а гальмування пілотам потрібно всього в декількох точках Jeddah Corniche Circuit.

Враховуючи нове покриття, яке традиційно для свіжого асфальту відрізняється мінімальним рівнем зчеплення, сильний вітер з моря, що приносить пісок, а також близькість стін, в ході Гран-прі Саудівської Аравії можна чекати численних аварій.

Не в останню чергу через те, що пілотам доведеться шукати компроміс між швидкістю на колі і боротьбою з суперниками. Уявити собі хоча б приблизно, як гонщики відчувають себе на трасі, можна завдяки двом відеороликам від Формули-1.

Читайте також:  BMW показала, як працює "кермо майбутнього"

У першому показано коло у виконанні лідера сезону-2021 голландця Макса Ферстаппена за кермом боліда Red Bull Racing RB16 команди Red Bull Racing Honda.

Другий ролик демонструє конфігурацію Jeddah Corniche Circuit з автомобіля безпеки-535-сильного дорожнього купе Aston Martin Vantage. Гран-прі Саудівської Аравії відбудеться в Джидді 5 грудня-уїк-енд, який буде першим в історії етапом Формули-1 в країні, стане 21-ю і передостанньою гонкою в чемпіонаті 2021 року.