Політика

Мінськ підрахував втрати у торгівлі через санкції

Республика Беларусь

Влада Білорусі планує незабаром запустити на повну потужність перший блок БілАЕС, щоб заощадити на газі 200-250 мільйонів доларів.

У зв’язку із запровадженням рестрикцій щодо Білорусі експорт країни може знизитися на 250-300 мільйонів доларів у річному розрізі. Про це в суботу, 4 грудня, заявив заступник голови Адміністрації президента Білорусі Дмитро Крутой в інтерв’ю телеканалу Белорусь 1.

“За тією групою, яка перебуває у списку санкцій, за оцінками експертів, це приблизно 250-300 мільйонів доларів на рік. Це насамперед енергетична та нафтохімічна група, планується зниження поставок”, – зазначив чиновник.

Читайте також:  Кулеба оцінив можливість нападу РФ на Україну

При цьому, наголосив він, влада має намір у 2022 році запустити на повну потужність перший блок БілАЕС, що, ймовірно, дозволить заощадити 1,8 мільярда кубометрів газу на суму 200-250 мільйонів доларів.

“Лише економія на газі наступного року перекриє весь негативний ефект щодо санкційних позицій у торгівлі з Європейським Союзом”, – сказав Крутой.

Водночас, інформував він, білоруські підприємства, які внесені до “чорних” списків, по-новому підійдуть до продажу товарів до Європи. “Буде більш творчо складено матрицю поставок”, – уточнив чиновник.